Sport

Garat e bodybuildingut Betim Krasniqi shpallet nenkampion evropian ne Spanje ‣

Ne garat e bodybuildingut, te mbajtura ne Spanje, ka marre pjese edhe sportisti kosovar, Betim Krasniqi.

Ky i fundit, serish ka arritur rezultate te larta, shkruan Neutral.

Si perfaqesues i nje shteti qe nuk njihet akoma nga  Spanja, Krasniqi arriti te shpallet nenkampion evropian, duke marre medaljen e argjendte.

Ne kategorine 75 kg, ne mesin e 14 pjesemarresve, pra, shteteve, Betimi arriti te ishte ne top 2.

Sportisti njihet per medalje dhe arritje te tilla, duke hyre keshtu ne mesin emrat shqiptare me me se shumti arritje ne sferen nderkombetare.

Image
Image

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button