Aktuale

Labinot Tahiri bashke me popullin ne proteste kunder Asociacionit? ‣

Protestes se organizuar nga Parlamenti Studentor i Universitetit te Prishtines, kunder themelimit te Asociacionit te komunave me shumice serbe, i eshte bashkuar edhe kengetari i mirenjohur, Labinot Tahiri.

Ai bashke me protestuesit pohuan se me jeten dhe trupat e tyre do ta mbrojne Republiken e Kosoves, e cila sic thane ata u ndertua me gjak, shkruan gazeta Neutral.

Kujtojme se, kryeministri i Kosoves, Albin Kurti, i cili deri me tani ka kundershtuar fuqishem krijimin e Asociacionit njeetnik, me 2 shkurt shpalosi para deputeteve te Kuvendit te Kosoves gjashte kushtet per formimin e tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button