Sport

Hallakame ne zhveshtoren e PSG pas humbjes kunder Monacos grindje te forta mes Neymarit edhe drejtorit sportiv ‣

Humbja 3:1 kunder Monaco gjate dites se djeshme nuk u ka pelqyer aspak drejtuesve parisiene. Ne zhveshtore jane degjuar perplasje te forta verbale mes drejtorit sportiv, Luis Campos, dhe lojtareve braziliane si Neymar dhe Marquinhos.

Edhe pse PSG ka shpenzuar nje mori parash gjate ketyre viteve ka deshtuar ta ndertoje nje harmoni ne skuader. Raportimet e medieve franceze per zenka ne zhveshtoren e skuadres jane bere thuajse te perjavshme dhe rutinore.

Dicka e tille ndodhi edhe dje, kur PSG regjistroi humbje kunder Monaco ne udhetim. Drejtori sportiv, Luis Campos, ka zbritur nga shkallet e stadiumit per t’iu drejtuar zhveshtores. Aty me pas jane degjuar disa grindje te forta mes tij dhe perfaqesuesve braziliane, si Neymar dhe Marquinhos.

Drejtori sportiv i klubit kritikoi nje pjese te skuadres per mungese te agresivitetit ne fushe, por jo vetem kaq. Dicka e tille nuk u pelqeu binomit brazilian Neymar dhe Marquinos, te cilet ngriten tonin e tyre duke replikuar zeshem. Madje, zenka ka qene aq dinamike, saqe eshte perdorur gjuha amtare, gjegjesisht ajo portugeze – duke befasuar keshtu edhe stafin teknik te ekipit, per formen qe mori kjo grindje.

Raportohet se Neymar ka perdorur edhe fjale aspak miradije ne drejtim te disa prej bashkelojtareve te skuadres. Sipas raportimeve te shtypit francez ai qe me se shumti ka qene ne qender te kritikave nga Neymar eshte sulmuesi i ri, Hugo Etikete.

Tre humbje dhe nje barazim ne shtate ndeshje te kampionatit gjate vitit te ri kalendarik jane tregues i nje ecurie aspak pozitive per kampionet ne fuqi te Frances, posacerisht disa dite para ndeshjes kyce qe kane ne program kunder Bayernit ne 1/8 e finales te Liges se Kampioneve.

Mbrojtesi Kimpembe u mundua qe ta amortizoje paksa nje ambient aspak te qete, duke dale para medieve dhe duke thirre per te qendruar te bashkuar.

“Gjeja me e rendesishme eshte qe te mbetemi te bashkuar, pavaresisht te gjitha gjerave qe thuhen dhe pavaresisht krejt asaj cfare po ndodh. Ky eshte mesazhi qe dua te dergoj”, perfundoi ai.

Edhe pse forma e PSG le shume per te deshiruar, rivalet prapeseprape nuk jane ne lartesine e duhur per ta rivalizuar ate seriozisht ne garen per titull. Dallimi ne pike me vendin e dyte, respektivisht rivalin e urryer Marseille eshte prej 5 sosh.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button