Lifestyle

Tracy Grimshaw i pergjigjet perbuzjes se perqafimit te Allison Langdon mes pretendimeve se ajo nuk e ka pelqyer prej kohesh

Tracy Grimshaw ka folur pasi nje nderveprim i veshtire mes saj dhe zevendesuesit te saj te perfolur per A Current Affair, Allison Langdon, u kap ne kamera.

Pamjet e Grimshaw duke ecur neper nje roje nderi pas shfaqjes se saj te fundit te se enjtes mbrema tregojne se veterani i TV duket se refuzon nje perqafim nga Langdon.

Grimshaw shpjegoi se ajo ishte thjesht ‘e tronditur’ dhe e kapur ne befasi ndersa koleget e saj i jepnin lamtumiren.

Tracy Grimshaw ka folur pas një ndërveprimi të sikletshëm mes saj dhe zëvendësuesit të saj të përfolur për A Current Affair Allison Langdon u kap në kamera.

Tracy Grimshaw ka folur pas një ndërveprimi të sikletshëm mes saj dhe zëvendësuesit të saj të përfolur për A Current Affair Allison Langdon u kap në kamera.

Tracy Grimshaw ka folur pas nje nderveprimi te sikletshem mes saj dhe zevendesuesit te saj te perfolur per A Current Affair Allison Langdon u kap ne kamera.

“Me ka rene ne sy se disa njerez po sugjerojne seriozisht qe une e perbuz Ally-n ketu”, shkroi Grimshaw, 62 vjec, ne Twitter.

Sigurisht qe nuk e bera dhe nuk do ta beja. Une isha emocionale, e tronditur dhe plotesisht e mbingarkuar dhe thjesht nuk e pashe ate.’

Grimshaw perfundoi garen e saj 17-vjecare si prezantuese ne emision te enjten mbrema dhe u dergua me duartrokitje, perqafime dhe urime nga koleget e saj te Channel Nine teksa doli nga studioja e ACA-s per here te fundit.

Pasi perqafoi disa anetare te stafit, duke perfshire Karl Stefanovic dhe Peter Overton, Grimshaw kaloi prane Langdon-it, i cili i kishte shtrire krahet per nje perqafim.

Pamjet e Grimshaw duke ecur nëpër një roje nderi pas shfaqjes së saj të fundit të së enjtes mbrëma tregojnë se veterani i TV duket se refuzon një përqafim nga Langdon.  Grimshaw shpjegoi se ajo ishte thjesht 'e tronditur' dhe e kapur në befasi ndërsa kolegët e saj i jepnin lamtumirën

Pamjet e Grimshaw duke ecur neper nje roje nderi pas shfaqjes se saj te fundit te se enjtes mbrema tregojne se veterani i TV duket se refuzon nje perqafim nga Langdon. Grimshaw shpjegoi se ajo ishte thjesht ‘e tronditur’ dhe e kapur ne befasi ndersa koleget e saj i jepnin lamtumiren

Por Grimshaw e ferkoi brutalisht, duke u dukur se e shikonte ne sy dhe tundte koken perpara se te vazhdonte te perqafonte Stefanovicin.

Qe atehere, nje burim i brendshem ka pohuar se Grimshaw ‘i kishte pelqyer prej kohesh Langdon’ dhe drejtuesja e emisionit Today kishte ‘shkaterruar punen e saj’ ne rrjet.

“Trejsi thjesht nuk e pelqen Ally”, tha nje burim per The Daily Telegraph .

Pamjet e lamtumirës së saj tregojnë Grimshaw duke ecur përmes një roje nderi dhe kur Langdoni hyn për ta përqafuar, ajo duket se e refuzon përqafimin

Pamjet e lamtumires se saj tregojne Grimshaw duke ecur permes nje roje nderi dhe kur Langdoni hyn per ta perqafuar, ajo duket se e refuzon perqafimin

Grimshaw e krekoi brutalisht, duke u duk se tundi kokën

Grimshaw e krekoi brutalisht, duke u duk se tundi koken

Më pas ajo përqafoi Karl Stefanoviçin i cili qëndronte pranë Langdonit

Me pas ajo perqafoi Karl Stefanovicin i cili qendronte prane Langdonit

Nuk eshte as e thjeshte dhe as kaq. Trejsi nuk eshte ne gjendje te shtiret, nese nuk i pelqen dikush, do ta tregoje.

“Ally nuk e ka fshehur se deshiron punen e hostit ne ACA dhe kjo nuk i ka shkuar mire Tracy.”

Duke folur ne emisionin Today mengjesin e se premtes, Langdoni iu drejtua edhe momentit te sikletshem, duke pranuar se “nuk ka fjetur shume” pas incidentit.

“Ketu me thyhet zemra,” tha Langdoni ndersa shikonte klipin.

Une jam i shkaterruar. Dua te them, ju drejtova juve ne momentin qe “Tracy Grimshaw sapo me krekos”. Kur te krekoset heroi yt, me duhet te them se dhemb.’

Stefanovic tha se Grimshaw kishte shkruar nje deklarate dhe i kishte kerkuar falje Langdonit qe e kishte nencmuar ate ne rojen e nderit.

“Ale, sapo pashe rojen e nderit nga mbreme dhe te pashe qe hyre per te me perqafuar”, tha Grimshaw ne deklaraten e saj.

Dhe une perqafova Karlin e pergjakur! me fal qe me ke munguar. Isha shume i tronditur dhe padyshim nuk e pashe koken tende te imet sapo koka e tij e madhe u shfaq ne vizion. Na vjen keq.’

Duke folur në emisionin Today të premten në mëngjes, Langdoni iu drejtua edhe momentit të sikletshëm, duke pranuar se “nuk ka fjetur shumë” pas incidentit.

Duke folur ne emisionin Today te premten ne mengjes, Langdoni iu drejtua edhe momentit te sikletshem, duke pranuar se “nuk ka fjetur shume” pas incidentit.

Unë jam i shkatërruar.  Domethënë, ju drejtova juve në momentin që po shkonte "Tracy Grimshaw sapo më krekos." Kur të krekoset heroi yt, më duhet të them se dhemb”, tha ajo

Une jam i shkaterruar. Dua te them, ju drejtova juve ne momentin qe “Tracy Grimshaw sapo me krekos”. Kur te krekoset heroi yt, me duhet te them se dhemb”, tha ajo

“Ahh lehtesim!” Stefanovic psheretiu, duke e pershkruar momentin si nje nga “perbuzjet me te medha ne televizionin australian”.

Langdon mendohet shume per te zevendesuar Grimshaw si drejtues i emisionit dhe nje njoftim pritet te behet nga Nine javen e ardhshme.

Kyle Sandilands dukej se konfirmoi se Langdon po zevendeson Grimshaw gjate nje interviste me prezantuesin e gjate te merkuren.

Duke folur me Grimshaw ne emisionin e tij radiofonik KIIS FM, shoku i shokut tha se e dinte se ishte drejtuesi i emisionit Today.

Sandliands pretendoi se kishte pasur nje bisede private me bashke-prezantuesin e emisionit te Langdon’s Today, Karl Stefanovic, i cili i ka kerkuar keshilla per nje zevendesues te mundshem per te.

“Ndihem sikur e di, sepse kam folur me te [Karl] Stefanovic”, i tha ai Grimshaw-it pasi e kishte zene ne skare per temen e zevendesimit te saj.

‘Epo, me lejoni t’u them te gjitheve se eshte Aleati. Nuk dua te shkaterroj fllusken e Channel Nine.’

Sandilands tha se Stefanovic nuk i tha atij se biseda e tyre ishte ‘konfidenciale’.

‘Ndoshta ishte nje bisede personale? Nuk e di… Por ai nuk me kerkoi te mos them asgje”, vazhdoi ai.

Grimshaw mbeti i turpshem kur u shtyp mbi thashethemet se kush do te jete zevendesuesi i saj, duke thene se cdo kandidat per kete pune eshte ‘nje person shembullor’.

Grimshaw u dërgua me duartrokitje, përqafime dhe urime nga kolegët e saj të Channel Nine teksa u largua për herë të fundit nga studioja ACA.

Grimshaw u dergua me duartrokitje, perqafime dhe urime nga koleget e saj te Channel Nine teksa u largua per here te fundit nga studioja ACA.

“Sigurisht qe shpresoj se Channel Nine do te me zevendesoje me nje djale”, tha ajo me shaka.

“Por per fat te keq ata do te me zevendesojne me dike te shkelqyer.”

“Nuk mund t’ju jap nje sugjerim, por do ta dini shume shpejt,” shtoi ajo. “Nuk do te habitesha nese e dini javen e ardhshme.”

Gjate shfaqjes se saj te fundit, nje Grimshaw e perlotur falenderoi australianet per mbeshtetjen e A Current Affair, ndersa nje mori fytyrash te famshme i dhane lamtumiren mikpriteses per nje kohe te gjate pas 17 vitesh ne shfaqje.

Veteranja e televizionit u nderua nga te famshmit dhe austriaket e zakonshem, te cilet emisioni i saj i ka ndihmuar nder vite, ndersa zevendesuesi i saj ende nuk eshte shpallur.

Prezantuesja, e cila ka intervistuar si Oprah, Ellen Degeneres, Celine Dion dhe Sharon Stone ne karrieren e saj 40-vjecare, iu dorezua nje buqete me lule ndersa u tha shikuesve se do te zbulonin ‘se shpejti’ se kush do ta zinte vendin e saj.

“Une jam i tmerrshem ne fjalen GB, ju e dini, ajo qe perfundon me “mirupafshim” dhe fillon me “mire”, sepse une do te rrudhem dhe ju te gjithe e dini se nuk do te jete e bukur,” tha Grimshaw.

Por, seriozisht kur fillova ketu, shefat e mi ne ate kohe thane se nuk i pelqenin intervistat qe zgjasnin me shume se kater minuta, sepse do te merziteshe.

‘Dhe tani na shiko ne. I gjithe emisioni mund te beje intervista te tilla, sepse ju na keni thene se i doni ato. Faleminderit qe i shikoni ato.’

Një Grimshaw e përlotur iu dorëzua një tufë me lule ndërsa ajo ngacmonte shikuesit se do të zbulonin 'së shpejti' se kush do të zinte vendin e saj në A Current Affair

Nje Grimshaw e perlotur iu dorezua nje tufe me lule ndersa ajo ngacmonte shikuesit se do te zbulonin ‘se shpejti’ se kush do te zinte vendin e saj ne A Current Affair

Grimshaw nderoi te gjithe ekipin e Channel Nine dhe i dha nje thirrje te vecante ‘Darias’ e cila tha se ka bere auto-sugjerimin e saj qe nga Show Today.

Nje seri australiane te profilit te larte i bene homazhe Grimshaw, me koleget e saj qe vleresuan aftesine e saj gazetareske dhe aftesine per t’u lidhur me australiane te perditshem.

Anthony Albanese, Hamish dhe Andy, Kyle Sandilands, Ita Buttrose, John Howard, Ray Hadley dhe Leigh Sales ishin vetem disa nga fytyrat e njohura.

Z. Albanese pyeti nese televizioni australian do te ishte perseri i njejti, ndersa Kyle Sandilands duartrokiti Grimshaw qe i qetesonte gjithmone mysafiret e saj.

Gjate episodit te saj te fundit, Grimshaw foli me viktimat e permbytjeve ne Eugowra ne qytetin qendror-perendimor te NSW, te cilet moren nje donacion 50,000 dollare nga Coles drejtperdrejt ne transmetim.

Shfaqja mori nje udhetim ne korsine e kujteses, duke u kthyer ne disa nga intervistat me te shquara te Grimshaw, duke perfshire Sue dhe Lloyd Clarke – prinderit e viktimes se dhunes ne familje Hannah Clarke – familja Irwin dhe Olivia Newton John.

Dorezimi emocional i Grimshaw vjen vetem disa jave pasi ish-prezantuesja e Todays mberriti ne Melburn per te filmuar ‘episodin e saj shume te vecante te qytetit’ i cili u transmetua javen e kaluar.

Ne shtator, prezantuesja veterane njoftoi se po largohej nga A Current Affair, me vone duke zbuluar se kishte planifikuar te bente nje vit pushim per te ndryshuar ekuilibrin e saj pune-jete.

Z. Albanese pyeti nëse TV Australian do të ishte përsëri i njëjti

Ish-prezantuesi i 7:30, Leigh Sales, gjithashtu i dha lamtumirën Grimshaw të enjten mbrëma.

Ish-prezantuesi i ores 7:30, Leigh Sales dhe kryeministri Anthony Albanese i dhane lamtumiren Grimshaw te enjten mbrema, me zotin Albanese duke pyetur nese TV Australian do te ishte perseri i njejti

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button