Lifestyle

Rita Ora ne pullat postare te Kosoves – Privé

Kengetarja me origjine shqiptare Rita Ora tashme eshte pjese e thesarit te pullave postare te Filatelise se Postes se Kosoves.

Pulla me imazhin e saj do te dale ne qarkullim postar te shtunen, me 26 nentor, ne nje dite te vecante per artisten e madhe shqiptare dhe britanike, pikerisht ne ditelindjen e saj, shkruan Posta e Kosoves.

Kryeshefja e Postes se Kosoves, Fakete Kadiu, ka shprehur mirenjohje per yllin e muzikes.

“Ështe nder per Posten e Kosoves te nderoje Rita Oren. Ajo na ka dhuruar kaq shume momente te bukura dhe krenari te pafund me kenge, performanca dhe koncerte madheshtore. Le te jete kjo pulle e bukur edhe nje dhurate simbolike e Kosoves per kengetaren tone, ne kete dite e vecante per te, per kontributin e saj te jashtezakonshem per vendin dhe kombin tone”, tha Kadiu.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button