Lifestyle

Rebel Wilson feston Diten e Falenderimeve me te dashuren Ramona Agruma edhe te porsalindurin Royce Lillian

Rebel Wilson ka festuar diten e pare te Falenderimeve te vajzes se saj e rrethuar nga familja.

Aktores australiane iu bashkua e dashura e saj Ramona Agruma dhe vajza e porsalindur Royce Lillian per nje shetitje ne shtepine e saj ne Hollivud.

E pranishme ishte edhe nena e Rebelit, Sue Bownds, e cila tani eshte nje gjyshe krenare per te voglin Royce.

Rebel Wilson po shijonte pak kohë familjare të enjten.  Aktores australiane iu bashkua e dashura e saj Ramona Agruma dhe vajza e porsalindur Royce Lillian për festën e Falenderimeve në shtëpinë e saj në Hollivud.  Të gjitha në foto

Rebel Wilson po shijonte pak kohe familjare te enjten. Aktores australiane iu bashkua e dashura e saj Ramona Agruma dhe vajza e porsalindur Royce Lillian per festen e Falenderimeve ne shtepine e saj ne Hollivud. Te gjitha ne foto

Ylli 42-vjecar tregoi aftesite e saj te kuzhines teksa djersitej ne kuzhine duke pergatitur pjatat festive.

Rebel, Ramona dhe Sue pozuan te gjithe se bashku gjithashtu, duke u gezuar per fotot teksa stilistja e dashuruar e yllit te Pitch Perfect tregonte nje sallate qe ajo kishte bere.

Royce u fotografua gjithashtu ne krahet e Rebel, por aktorja Isn’t It Romantic ishte e sigurt qe do te erresonte fytyren e saj te vogel per privatesi.

E pranishme ishte edhe nëna e Rebelit Sue Bownds, e cila tani është një gjyshe krenare për të voglin Royce.

E pranishme ishte edhe nena e Rebelit Sue Bownds, e cila tani eshte nje gjyshe krenare per te voglin Royce.

Skena e lumtur familjare vjen pasi Rebel u perball me reagimin e nenave ne mediat sociale pasi u shfaqen pamjet e festes se saj vetem disa jave pasi mirepriti femijen e saj te pare permes nje surrogate.

Ajo kishte ndare foto dhe video te saj ne pisten e vallezimit me te dashuren e saj Ramona dhe te famshem, perfshire Paris Hilton.

Ngjarja ne Santa Monica ishte per te festuar fillimin e sferes virtuale te Hilton ‘Paris World’ dhe u zhvillua pese dite pasi Wilson njoftoi lindjen e femijes se saj.

Ylli 42-vjeçar tregoi aftësitë e saj të kuzhinës teksa djersi në kuzhinë duke përgatitur pjatat festive.

Ylli 42-vjecar tregoi aftesite e saj te kuzhines teksa djersi ne kuzhine duke pergatitur pjatat festive.

Wilson dhe Agruma gjithashtu thuhet se moren pjese ne festen e ditelindjes se 48-te te Leonardo DiCaprio ne kete kohe, sipas mediave te ndryshme.

Rebel, e cila ka qene prej kohesh e hapur per deshiren e saj per te pasur femije, kishte njoftuar lindjen e vajzes se saj ‘mrekulli’ Royce Lillian me 8 nentor, duke thene se vajza e saj e vogel mberriti ‘kete javen e kaluar’ me ndihmen e nje ‘surrogate te mrekullueshme’.

‘Jetese totale mbreme! Urime, Paris Hilton”, ka shkruar Wilson ne postimin e saj ne Instagram. ‘Sliving’ eshte nje term zhargon qe do te thote jashtezakonisht i suksesshem, i vete-fuqizuar dhe i permbushur.

Skena e lumtur familjare vjen pasi Rebel u kundërpërgjigj nga nënat në mediat sociale pasi u shfaqën pamjet e festës së saj vetëm disa javë pasi mirëpriti fëmijën e saj të parë përmes një surrogate.

Skena e lumtur familjare vjen pasi Rebel u kunderpergjigj nga nenat ne mediat sociale pasi u shfaqen pamjet e festes se saj vetem disa jave pasi mirepriti femijen e saj te pare permes nje surrogate.

Shume nga ndjekesit e saj u mblodhen ne seksionin e komenteve per te kritikuar yllin e Pitch Perfect per festen kaq shpejt pasi mirepriti vajzen e porsalindur qe kishte ‘deshiruar’.

Jam i sigurt se si dreqin nuk do ta kisha lene te porsalindurin tim per te festuar javen qe lindi! Nuk ka rendesi nese e kisha lindur vete apo jo!’ tha nje kritik.

“Une mendoj se ajo mund te pendohet per kete postim brenda disa javesh” [or] muaj”, shtoi nje tjeter.

Wilson ndau foto dhe video të saj në pistën e kërcimit me të dashurën e saj Ramona Agruma.  Ngjarja në Santa Monica ishte për të festuar fillimin e sferës virtuale të Paris Hilton 'Paris World' dhe u zhvillua pesë ditë pasi Wilson njoftoi lindjen e fëmijës së saj.

Wilson ndau foto dhe video te saj ne pisten e kercimit me te dashuren e saj Ramona Agruma. Ngjarja ne Santa Monica ishte per te festuar fillimin e sferes virtuale te Paris Hilton ‘Paris World’ dhe u zhvillua pese dite pasi Wilson njoftoi lindjen e femijes se saj.

“Ajo mund te beje cfare te doje, as cdo nene nuk mundet, por duket pak e cuditshme qe nje jave pas nje femije qe ajo deshironte [for] kaq shume kohe mberrin dhe ajo eshte jashte festes. Edhe nese do te ishte per nje ore apo me shume, perseri duket pak e cuditshme.’

Nje tjeter i kerkoi Wilsonit te ‘mendonte per gruan’ qe lindi femijen e saj.

‘Umm me fal?!? A nuk ju dhane nje femije kete jave? Kaq i hutuar tani. Kjo eshte koha me e rendesishme per t’u lidhur me femijen tuaj, jo nje feste”, thuhet ne nje koment.

Shumë nga ndjekësit e saj u mblodhën në seksionin e komenteve për të kritikuar yllin e Pitch Perfect për festën kaq shpejt pasi mirëpriti vajzën e porsalindur që kishte 'dëshiruar'.

Shume nga ndjekesit e saj u mblodhen ne seksionin e komenteve per te kritikuar yllin e Pitch Perfect per festen kaq shpejt pasi mirepriti vajzen e porsalindur qe kishte ‘deshiruar’.

U trondita kur pashe kete postim, por pasi pashe te gjitha komentet ketu, nuk kam nevoje te shtoj asgje. Edhe ketu mbulohen pikepamjet e mia”, tha nje tjeter.

Megjithate, shume fansa ne seksionin e komenteve u hodhen ne mbrojtje te Wilson, duke argumentuar se ‘nenat lejohen te kene kohe edhe per veten e tyre’.

“A nuk u lejohet nenave te leshojne floket? A nuk lejohen nenat te bejne nje pushim per veten e tyre, shpirtin e tyre? Askush prej nesh nuk e ka idene se cfare po ndodh ne jeten e Rebelit, keshtu qe mos mendoni per asnje sekonde se keni ndonje te drejte te gjykoni”, tha njeri.

Rebel njoftoi lindjen e vajzës së saj 'mrekulli' Royce Lillian më 8 nëntor, duke thënë se vajza e saj e vogël mbërriti 'këtë javën e kaluar' me ndihmën e një 'surrogate të mrekullueshme'.

42-vjecarja, e cila ka qene prej kohesh e hapur per deshiren e saj per te pasur femije, kishte njoftuar lindjen e vajzes se saj ‘mrekulli’ Royce Lillian (ne foto) me 8 nentor, duke thene se vajza e saj e vogel mberriti ‘kete javen e kaluar’ me ndihma e nje ‘zevendesuesi te mrekullueshem’

“Ka shume gra qe dalin jashte, pa femijen e tyre, heret ne prinder”, shtoi nje tjeter.

Sigurisht, jo te gjithe munden ose madje deshirojne, por ka shume qe e bejne kete. Pse njerezit duhet te bejne nje pune kaq te madhe per kete? Jeta nuk mbaron kur ke femije.’

Disa te tjere i bene jehone ketyre ndjenjave, duke thene se ata shpresonin te “normalizonin nenat e reja duke marre nje ose dy ore per veten e tyre”.

Daily Mail Australia ka kontaktuar perfaqesuesit e Rebel Wilson per koment.

Ylli i Bridesmaids tronditi fansat në qershor duke zbuluar se ishte në lidhje me Ramona, një e diplomuar në drejtësi shumëgjuhëshe dhe një sipërmarrëse e modës miqësore me mjedisin.

Megjithate, shume fansa ne seksionin e komenteve u hodhen ne mbrojtje te Wilson, duke argumentuar se “nenat lejohen te kene kohe edhe per veten e tyre”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button