Lifestyle

Louis Theroux eshte fytyra e fundit e famshme per te luajtur ne Bedtime Stories te CBeebies

Louis Theroux eshte shpallur si fytyra e fundit e famshme qe ka lexuar nje liber per femije ne Bedtime Stories te CBeebies te enjten.

Gazetarja dhe krijuesi i dokumentarit, 52 vjec, do te lexoje Peggy The Always Sorry Pellumb ne emisionin e femijeve te javes se ardhshme para gjumit, i cili transmetohet cdo dite jave ne oren 18:50.

Ai po ndjek hapat e fytyrave te tjera te famshme qe jane shfaqur ne program, duke perfshire Harry Styles, Elton John dhe Chris Hemsworth.

'Unë besoj shumë në leximin e tregimeve para gjumit': Louis Theroux është shpallur si fytyra e fundit e famshme që ka lexuar një libër për fëmijë në Bedtime Stories të CBeebies të enjten

‘Une besoj shume ne leximin e tregimeve para gjumit’: Louis Theroux eshte shpallur si fytyra e fundit e famshme qe ka lexuar nje liber per femije ne Bedtime Stories te CBeebies te enjten

Autori tashme ka vendosur skenen teksa eshte rehatuar ne nje karrige te gjelber te rrethuar nga bime dhe nje pellumb.

Ylli televiziv veshi nje xhup gri dhe nje pale xhinse te erreta ndersa recitonte librin, shkruar nga Wendy Meddour dhe ilustruar nga Carmen Saldana.

Louis ka tre djem Albert, 16, Frederick, 14 dhe Walter, shtate, te cilet i ndan me gruan e tij prej 10 vitesh, Nancy Strang.

Ai tha: ‘Une besoj shume ne leximin e tregimeve para gjumit per djemte e mi. Ka qene nje nga ritualet e mia te preferuara familjare prej vitesh.

'Ndani dashurinë time për librat': Dokumentari, 52 vjeç, do të lexojë Peggy The Always Sorry Pigeon në shfaqjen e fëmijëve para gjumit javët e ardhshme, e cila transmetohet çdo ditë të javës në orën 18:50

‘Ndani dashurine time per librat’: Dokumentari, 52 vjec, do te lexoje Peggy The Always Sorry Pigeon ne shfaqjen e femijeve para gjumit javet e ardhshme, e cila transmetohet cdo dite te javes ne oren 18:50

‘Te ndaj dashurine time per librat per femije me boten e gjere ne CBeebies Bedtime Stories ka qene nje kenaqesi e madhe.

Une gjithashtu e di se djali im me i vogel do te entuziazmohet te shohe babane e tij duke lexuar nje histori ne TV. Shpresoj se shikuesit e tjere do te kenaqen duke e pare po aq sa u kenaqa une duke e bere ate.’

Louis ndjek gjurmet e disa fytyrave te famshme, duke perfshire Orlando Bloom, i cili i beri fansat te tepronin me paraqitjen e tij ne shfaqje.

Aktori, 45 vjec, u pa i ulur ne nje kolltuk me kembet hapur dhe qenushja Mighty u shtri ne prehrin e tij.

Paraqitja e Orlandos dukej se i la shikuesit paksa te nxehte nen jake teksa ai rrefente historine e shkurter.

I ftuar: Louis ndjek hapat e Orlando Bloom, i cili i bëri fansat të tepronin me paraqitjen e tij në shfaqje (foto në 2018)

I ftuar: Louis ndjek hapat e Orlando Bloom, i cili i beri fansat te tepronin me paraqitjen e tij ne shfaqje (foto ne 2018)

Harry Styles gjithashtu lexoi ne shfaqjen e suksesshme te femijeve duke veshur nje pale pizhama teksa u ul ne karrigen e madhe te verdhe duke i lene fansat te cmendeshin.

Kengetari i hitit Elton John u shfaq gjithashtu ne shfaqjen e njohur televizive per femije duke lexuar shikuesit e rishkollimit historine e The Dog Detectives: Lost In London.

Sir Elton tregoi historine e Detektiveve te Qenit qe po kalojne me biciklete neper rruget e ngarkuara te Londres kur thirren per te zgjidhur nje rast te ri.

Aktori Tom Hardy beri qe ‘vezoret’ te shperthejne ne te gjithe vendin pas paraqitjes se tij ne CBeebies per edicionin e Dites se Nenes ne 2017.

Tom, 44 vjec, eshte shfaqur dy here ne serialin per femije, teksa ka nderuar qenin e tij te ndjere Woody, i cili nderroi jete.

Ylli lexoi historine e Fleabag, nga Helen Stephens, ne Diten Kombetare te Qenit me 26 gusht.

Historia qe te ngroh zemren ndjek nje miqesi midis nje djali te ri dhe nje qeni te keqij, te cilit i duhet nje shtepi, ndersa djali deshiron nje qese shtepiake.

Cosy: Harry Styles ka lexuar gjithashtu në shfaqjen e suksesshme për fëmijë duke veshur një palë pizhama teksa ishte ulur në karrigen e madhe të verdhë duke i lënë fansat të tërbohen

Cosy: Harry Styles ka lexuar gjithashtu ne shfaqjen e suksesshme per femije duke veshur nje pale pizhama teksa ishte ulur ne karrigen e madhe te verdhe duke i lene fansat te terbohen

Pas deshires se te dyve, te dy takohen me njeri-tjetrin me drame dhe argetim qe pasojne perpara se Fleabag perfundimisht te gjeje shtepine per te cilen deshironte.

Lexuesit me te fundit te tregimeve perfshijne Dukeshen e Kembrixhit, e cila rrefeu klasikun modern per femije, Bufi qe kishte frike nga erresira, nga Jill Tomlinson, per te shenuar Javen e Shendetit Mendor te Femijeve.

Dhe fytyra te tjera te famshme per te lexuar nje Bedtime Story duke perfshire Ryan Reynolds, aktorin Chris Evans, Regé-Jean Page, Felicity Jones, David Schwimmer, Alesha Dixon, Eddie Redmayne, Reece Witherspoon dhe Dolly Parton.

Fansat nuk do te duhet te presin gjate per historine e Harry-t para gjumit, pasi ajo do te transmetohet me 23 maj dhe do te jete gjithashtu e disponueshme ne iPlayer te BBC-se.

Ikonik: Sir Elton John u shfaq gjithashtu në shfaqjen e njohur televizive për fëmijë duke lexuar shikuesit e rishkollimit historinë e The Dog Detectives: Lost In London (foto në 2017)

Ikonik: Sir Elton John u shfaq gjithashtu ne shfaqjen e njohur televizive per femije duke lexuar shikuesit e rishkollimit historine e The Dog Detectives: Lost In London (foto ne 2017)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button