Lifestyle

Jonnie Irwin i A Place In The Sun eshte ‘mbushur me dashuri’ nga fansat

Ylli i “A Place In The Sun”, Jonnie Irwin, ka zbuluar se ai eshte ‘mbushur me dashuri’ nga fansat qe kur zbuloi se u pushua nga emisioni i Channel 4 pas diagnozes se tij me kancer.

Prezantuesit, 49 vjec, iu lane vetem gjashte muaj jete kur u diagnostikua me kancer te mushkerive te fazes se katert, i cili eshte perhapur ne trurin e tij, ne gusht 2020, dhe ndau publikisht prognozen e tij ne fillim te ketij muaji.

Tani, Jonny ka pranuar se nuk e kishte idene se sa njerezve u pelqente ajo qe ai bente ne serial, derisa u vershua me komente dhe mesazhe mbeshtetese nga fansat qe shprehnin simpatite e tyre.

Ylli i

Ylli i “Reflecting: A Place In The Sun”, Jonnie Irwin, ka zbuluar se ai eshte ‘mbushur me dashuri’ nga fansat qe kur zbuloi se u pushua nga emisioni i Channel 4 pas diagnozes se tij me kancer.

Ai tha Dielli: “Kam pasur mesazhe nga njerez ne mbare boten, qe me urojne mire. Mijera njerez me kane lene komente te ngrohta ne Instagram dhe premtoj se do te perpiqem t’i lexoj te gjitha.

“Ato variojne nga keshillat praktike, shkencore deri te ato nga njerez shume fetare. Ka mijera e mijera prej tyre ne platformat e mia te mediave sociale dhe ka qene e mrekullueshme.

Une nuk jam fshehur, por nuk jam i shqetesuar per vemendjen. Nuk e kisha idene se sa njerezve u pelqente vertet ajo qe bera dhe e di kete tani.’

I sjellshëm: Prezantuesi (në foto me Jasmine Harman) nuk e kishte idenë se sa njerëzve u pëlqente ajo që bënte kur u përmbyt me mesazhe, pasi zbuloi se ishte hequr me sëpatë nga emisioni.

I sjellshem: Prezantuesi (ne foto me Jasmine Harman) nuk e kishte idene se sa njerezve u pelqente ajo qe bente kur u permbyt me mesazhe, pasi zbuloi se ishte hequr me sepate nga emisioni.

Ne nje interviste te merkuren, Jonny zbuloi se pasi ndau diagnozen e tij te kancerit me shefat e A Place In The Sun, kontrata e tij nuk u rinovua, me Jonnie qe pranoi se vendimi ‘me theu zemren’.

Shefat i shprehen simpatite e tyre ne nje deklarate te enjten, ndersa sqaruan pse nuk ishin ne gjendje te rinovonin kontraten e tij pas diagnozes se tij me kancer.

Free Form Productions, te cilet bejne programin, thane se nuk ishin ne gjendje te siguronin mbulim adekuat sigurimi per te per te vazhduar xhirimet nderkombetare ne mes te krizes Covid-19 dhe thane se e kuptonin ‘zhgenjimin’ e tij per vendimin.

Sqarim: Pasi Jonnie tregoi se ai ishte hequr me sëpatë pas diagnozës së tij, shefat shprehën simpatitë e tyre dhe sqaruan pse nuk ishin në gjendje të rinovonin kontratën e tij

Sqarim: Pasi Jonnie tregoi se ai ishte hequr me sepate pas diagnozes se tij, shefat shprehen simpatite e tyre dhe sqaruan pse nuk ishin ne gjendje te rinovonin kontraten e tij

Nje deklarate e leshuar per MailOnline thoshte: ‘Jonnie ka qene nje pjese jashtezakonisht e rendesishme e familjes A Place In The Sun per me shume se 18 vjet dhe te gjithe ne ishim thellesisht te pikelluar nga diagnoza e tij.

Shume i dashur nga te gjithe ne produksion, nuk u la gur pa levizur ne perpjekjen per t’i mundesuar Jonnie-t te vazhdonte xhirimet e tij nderkombetare me ne gjate Covid, por kompania e prodhimit nuk ishte ne gjendje te siguronte mbulimin e duhur te sigurimit per te.

“Ndersa nuk ishim ne gjendje te vazhdonim te filmonim jashte vendit me te, ne jemi te kenaqur qe ai ishte ne gjendje te qendronte si pjese e ekipit tone ne MB per ekspozita. Sigurisht qe e kuptojme se sa zhgenjyese duhet te jete kjo per te ne kete kohe teper te veshtire.

Karriera televizive e ish agjentit te pasurive te patundshme filloi ne vitin 2004, kur ai u zgjodh nga qindra aplikante per te bashkeprezantuar A Place in the Sun me Jasmine Harman.

Ai ishte prezantuesi me jetegjate i programit, se bashku me Jasmine, e cila eshte ende ne emision.

Ne vitin 2010, ai fitoi me shume fansa duke u bere nje prezantues i rregullt i Escape to the Country, dhe ai ka vazhduar xhirimet per shfaqjen qe nga diagnoza e tij dhe gjate gjithe trajtimit.

Udhëtim: Në fillim të këtij muaji, MailOnline zbuloi pamjet e Jonnie duke pirë vaj ulliri pulian në udhëtimin e tij të fundit për A Place in the Sun në 2020, përpara se të zbulonte se kishte kancer terminal

Udhetim: Ne fillim te ketij muaji, MailOnline zbuloi pamjet e Jonnie duke pire vaj ulliri pulian ne udhetimin e tij te fundit per A Place in the Sun ne 2020, perpara se te zbulonte se kishte kancer terminal

Duke iu drejtuar sepates se tij ne episodin e se enjtes ne Good Morning Britain, ai tha: “Kur me thane se nuk mund ta beja, me thyen zemren, por nuk mendoj se ata menduan per mua. Une kam qene i tronditur nga disa njerez dhe deshira per te ndihmuar mua dhe familjen time.

“Te mos punoj me ne A Place In The Sun ka ndikuar ne shendetin tim mendor. Une jam nje burre i familjes tani, por te qenit prezantues televiziv ju percakton dhe nuk jeni ne gjendje te udhetoni dhe te kujdeseni per familjen time.’

Ai shtoi ne nje bisede me The Sun: “Brenda dy javesh dikush tjeter ishte ne TV duke bere punen time, thjesht ndjej se fitova pak me shume prej tyre pas 18 vitesh. Kjo ishte puna ime e pare ne TV dhe ishte e vecante per mua.’

Diagnoza e Jonnie erdhi kur ai po xhironte A Place In The Sun te Channel 4 ne Itali ne vitin 2020, pasi kishte perjetuar shikim te turbullt gjate vozitjes.

Brenda nje jave pasi fluturoi per ne shtepi, mjeket i thane se ishte i semure perfundimisht dhe kishte vetem gjashte muaj jete, megjithese ilacet kunder kancerit dhe kimioterapia i kane ndihmuar ne zgjatjen e jetes se tij.

Zemërbërëse: Duke u shfaqur në Good Morning Britain të së enjtes, Jonnie zbuloi se po 'krijon kujtime' për fëmijët e tij pasi ata nuk do të mund ta kujtojnë atë sapo të vdesë

Zemerberese: Duke u shfaqur ne Good Morning Britain te se enjtes, Jonnie zbuloi se po ‘krijon kujtime’ per femijet e tij pasi ata nuk do te mund ta kujtojne ate sapo te vdese

Ne fillim te ketij muaji, MailOnline zbuloi pamjet e Jonnie duke pire vaj ulliri pulian ne udhetimin e tij te fundit per A Place In The Sun ne 2020, perpara se te zbulonte se kishte kancer terminal. Episodi nuk u transmetua kurre.

Gjate nje paraqitjeje ne GMB, Jonnie zbuloi se fokusi i tij per momentin eshte ‘krijimi i kujtimeve’ per femijet e tij – djalin Rex, tre, dhe binjaket Rafa dhe Cormac dy vjec – sepse ai ka frike se ata nuk do ta kujtojne ate pasi te vdese. .

Ai shpjegoi: ‘Une jam duke krijuar kujtime, e di qe femijet e mi jane aq te vegjel sa nuk do te me kujtojne mua.

“Dua te pakten ta marr ne kamera ose ne film per t’u treguar atyre se ditet e para ishin te shkelqyera. Une mendoj se shtepia jone per Krishtlindje do te jete ekstravagante.’

Familja: Ai ka djalin Rex, tre, dhe binjakët Rafa dhe Cormac dy vjeç me gruan e tij Jessica Holmes, por ka vetëm disa muaj për të jetuar ndërsa lufton me kancerin.

Familja: Ai ka djalin Rex, tre, dhe binjaket Rafa dhe Cormac dy vjec me gruan e tij Jessica Holmes, por ka vetem disa muaj per te jetuar ndersa lufton me kancerin.

Ai gjithashtu detajoi veshtiresite qe ai dhe gruaja e tij kane hasur ne trajtimin e diagnozes se tij rreth femijeve te tyre, duke thene: “Vetem kohet e fundit kam menduar se kur do t’u tregojme atyre, ata jane kaq te rinj.

‘Per momentin jam une, nje version me i holle, nuk ka nevoje t’i tregoj. Une mendoj se do te jete shume per ta qe te marrin koken.

“Une perpiqem te fus koken ne rere, sepse cfare kuptimi ka te kalosh ditet duke menduar per kancerin kur ka fatura te gazit per t’u shqetesuar. Kostoja e jeteses eshte shqetesuese sepse nuk do ta deshmoj une, por do ta deshmoj familja ime.’

Ai vazhdoi: “Kisha frike nga ajo qe ndodhi deri diku, kur njerezit zbulojne se keni kancer eshte e tmerrshme dhe une humbas punen permes tij, profesionalisht nuk doja te humbisja punen, njerezit ju trajtojne ndryshe.

“Nese do ta fsheha ate informacion, mund te kisha jetuar nje jete normale. Ka disa trupa te zene ne mediat sociale qe thone se dukem i semure.’

Duke ndare diagnozen e tij, ai tha Pershendetje: ‘Une mbaj nje sekret te ndyre – me eshte bere majmun ne shpine. Nuk e di sa kohe me ka mbetur, por perpiqem te qendroj pozitiv dhe qendrimi im eshte se po jetoj me kancerin, jo duke vdekur prej tij.

Une vendos shenues te vegjel – gjera per te cilat dua te jem perreth. E kam bere zakon te them: “Mos planifiko perpara sepse mund te mos jem mjaft mire”.

“Por tani dua te bej plane. Dua te krijoj kujtime dhe t’i kap keto momente me familjen time, sepse realiteti eshte se djemte e mi do te rriten pa e njohur babane e tyre dhe kjo me thyen zemren.’

Nga Lutterworth ne Lanzarote: Si mori hov karriera televizive e ish agjentit te patundshmerive Jonnie Irwin pasi ai mundi qindra per te prezantuar A Place in the Sun

Prezantuesi televiziv Jonnie Irwin ka zbuluar se po vuan nga kanceri terminal, duke thënë se shpreson se ndarja e diagnozës së tij terminale të kancerit do të frymëzojë të tjerët që të 'përfitojnë sa më shumë nga çdo ditë'

Prezantuesi televiziv Jonnie Irwin ka zbuluar se po vuan nga kanceri terminal, duke thene se shpreson se ndarja e diagnozes se tij terminale te kancerit do te frymezoje te tjeret qe te ‘perfitojne sa me shume nga cdo dite’

I lindur ne vitin 1973, Jonnie Irwin u rrit ne Bitteswell, Leicestershire dhe ndoqi Shkollen Grammar Lutterworth dhe Kolegjin e Komunitetit perpara se te behej agjent i pasurive te patundshme.

Ne vitin 2004, Irwin u zgjodh nga qindra aplikante se bashku me bashkeprezantuesen Jasmine Harman per te prezantuar shfaqjen e Channel 4 A Place In The Sun – Home Or Away. Programi i pronave ishte nje hit i papritur dhe i shperndare gjeresisht. Irwin gjithashtu prezanton rregullisht “Arratisjen ne vend” te BBC-se dhe “Blini ose mos blini”.

Ne janar 2011, Sky 1 transmetoi shfaqjen e vete Irwin te quajtur Dream Lives for Sale, ne te cilen ai ndihmoi njerezit te linin jeten e tyre ne MB per te blere biznesin e tyre te endrrave.

Me vone ate vit, ai filloi nje serial te ri The Renovation Game i cili transmetohej ne mengjeset e diteve te javes ne Channel 4.

Pervec prezantimit, ai eshte gjithashtu nje drejtor komercial per Judicare, i cili e pershkruan veten si nje “firme ligjore e specializuar qe u ofron klienteve keshilla ligjore per te gjitha ceshtjet qe lidhen me pronen jashte shtetit”.

Irwin u martua me Jessica Holmes ne shtator 2016. Se bashku ata kane tre djem dhe jetuan ne Berkhamsted, Hertfordshire perpara se te transferoheshin ne Newcastle.

Me 13 nentor, Irwin u diagnostikua me kancer terminal te mushkerive. Ai tha per revisten Hello: “Nuk e di sa kohe me ka mbetur, por perpiqem te qendroj pozitiv dhe qendrimi im eshte se po jetoj me kancerin, jo duke vdekur prej tij”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button