Lifestyle

Chris Moyles zbulon se ai humbi 1.5-ten gjate kohes se tij ne I’m A Celeb

Chris Moyles ka zbuluar se ai humbi 1.5 gure ne peshe gjate tre javeve te tij ne xhunglen australiane, ndersa shfaqej ne I’m A Celebrity Get Me out of Here!.

Prezantuesi i radios, 48 ​​vjec, tha ne nje interviste ne emisionin e tij te mengjesit ne Radio X te premten se eshte “pesha me e ulet qe ka pasur qe nga shkolla”.

Chris me pare ishte ne krye te mediave kur humbi gjashte gure gjate me shume se pese viteve duke ndryshuar stilin e jetes se tij jo te shendetshme.

Ndryshimi: Chris Moyles ka zbuluar se ka humbur 1.5 gurë në peshë gjatë tre javëve të tij në xhunglën australiane, ndërsa shfaqej në I'm A Celebrity Get Me out of Here!  (foto të premten)

Ndryshe: Chris më parë doli në titujt kryesorë kur humbi gjashtë gurë gjatë më shumë se pesë viteve duke ndryshuar stilin e tij të pashëndetshëm të jetesës.  (foto në 2007 para humbjes së peshës)

Ndryshimi: Chris Moyles ka zbuluar se ka humbur 1.5 gure ne peshe gjate tre javeve te tij ne xhunglen australiane, ndersa shfaqej ne I’m A Celebrity Get Me out of Here! (majtas te premten djathtas ne 2007 perpara se te humbiste ne menyre te famshme gjashte gure)

Duke folur per figuren e tij te re, ai tha: “Ti peshohesh qe ne fillim dhe me pas gjeja e pare qe ben kur del dhe sigurohet qe nuk e ke humbur komplotin. Pra po, kam humbur peshe – kam humbur nje gur e gjysme.

Nuk e di nese mund ta shohesh nese e heq bluzen time, por shiko se eshte e sheshte nga gjoksi deri ne fund. Ă‹shte pesha me e ulet qe kam pasur qe nga shkolla!’

Chris u be ylli i gjashte qe u votua per “I’m A Celebrity” gjate episodit te se enjtes pasi pranoi se ishte ‘gati’ te largohej.

Slim: Prezantuesi i radios, 48 ​​vjeç, tha në një intervistë në emisionin e tij të mëngjesit në Radio X të premten se është 'pesha më e ulët që ka pasur që nga shkolla'

Slim: Prezantuesi i radios, 48 ​​vjec, tha ne nje interviste ne emisionin e tij te mengjesit ne Radio X te premten se eshte ‘pesha me e ulet qe ka pasur qe nga shkolla’

DJ i radios u emerua ne dy te fundit te votimit te publikut nga drejtuesit e shfaqjes Ant McPartlin dhe Declan Donnelly me komedianin Seann Walsh.

Duke u ulur per intervisten e tij ne dalje, Chris tha: “Sapo thashe kete mengjes ne Bush Telegraph, “Une e kam kete tani, do te doja shume te qendroja,” perpara se te shtonte: “Jam i merzitur qe Matt Hancock eshte me popullor se une!’

Ish-sekretari i Shendetesise Matt mori vendimin e diskutueshem per t’u shfaqur ne serine e mbijeteses ne xhungel kete vit.

Bye: Chris u bë ylli i gjashtë që u votua jashtë I'm A Celebrity gjatë episodit të së enjtes pasi pranoi se ishte 'gati' të largohej

Bye: Chris u be ylli i gjashte qe u votua jashte I’m A Celebrity gjate episodit te se enjtes pasi pranoi se ishte ‘gati’ te largohej

Chris tha se ndihej si nje ‘fitues i konkursit’ duke shkuar ne kamp, ​​duke shtuar: “Kurre nuk e kam kapercyer surrealitetin e gjithe kesaj. Une shpesh do te isha i fundit qe shkoja ne shtrat dhe do te shkoja ne dunny dhe do te shikoja prapa dhe do te thoja, “Uau!””

Ai shtoi: “Ështe nje privilegj te jesh ne gjendje ta bej kete… Te jesh pjese e kesaj eshte nje nder i vertete. E di qe nuk do ta vleresoj derisa te jem jashte.’

Transmetuesi luftoi per te konkurruar me sukses ne prova, ne nje moment arriti te fitonte vetem nje yll per kampin, qe do te thote se grupi kishte nje vakt per te ndare mes tyre ne nje pike kur kishte 11 njerez qe banonin ne kamp.

Ai shpjegoi: “Une jam nje njeri i frikesuar ne ankth, i cili ndihet shume rehat ne nje studio radioje. Une nuk jam i prere per kete jete!’

Më parë: Chris është fotografuar në vitin 2005 para humbjes së peshës

Me pare: Pasi kishte deklaruar me pare se mendonte se do te “vdiste ne moshen 50 vjecare” nese nuk do te ndryshonte dieten e tij, Chris ka arritur te humbase peshe duke hequr dore nga buka dhe alkooli, duke marre pjese ne detoksifikimin pese-ditor dhe duke hyre ne nje regjim te rrepte fitnesi.

Personaliteti i medias kohet e fundit pranoi se ai lufton me ruajtjen e fizikut te tij te ri te holle pas nje humbjeje te madhe ne peshe me gjashte gure.

Duke folur me Ross Kemp ne podkastin e tij The Kempcast, Chris rrefeu se ai ende vuan nga dismorfia e trupit, pavaresisht se ishte zvogeluar nga 18 gure ne 12 gure.

Komediani detajoi regjimin e tij te rrepte te peshimit cdo dite dhe te ngrenit mezi gjate gjithe dites nga e hena ne te premte, perpara se te kenaqej ne fundjave.

Ai tha: ‘Para mbylljes, te henen, te merkuren, te premten do te beja shfaqjen do te kishim nje takim te shpejte… dhe me pas do te shkoja ne palester dhe do te stervitesha 11-12 ose 11-1, ne varesi te sa me fat po ndihesha po ndihem vertet me fat per momentin!

Pak më parë: Chris është fotografuar duke mbërritur në Australi përpara I'm A Celeb ku më pas humbi 1.5 gurë në peshë

Pak me pare: Chris eshte fotografuar duke mberritur ne Australi perpara I’m A Celeb ku me pas humbi 1.5 gure ne peshe

Une jam i magjepsur nga dismorfia e trupit sepse kam vertet nje problem me dismorfine e trupit, gje qe mendoj se shumica e njerezve e bejne. Kam humbur gjashte gure nga pesha ime me e keqe kur isha 18 vjec!

“Tani e njoh shume mire trupin tim dhe ende po mesoj. Nuk kam metabolizmin e nje vajze apo djali 18-vjecar, thjesht nuk e kam.

Ai vazhdoi: “Une do, dhe njerezit nuk me besojne, por une peshoj veten gjashte dite ne jave dhe e di qe nuk duhet dhe e di qe nuk eshte per te gjithe, por e bej kete qe te mund te mesoj se si trupi punon.

“Do te stervitem te henen, te marten, te merkuren, te enjten, te premten dhe do te shikoj se cfare ha dhe do te ha shume pak. Dua agjerim me nderprerje dhe do te ha ne oren 18:30 ose 19:00 dhe do te jem mire. Duhet ta bej kete nga fundjavat qe kam.’

Duke folur për figurën e tij të re, ai tha: “Nuk e di nëse mund ta shihni nëse e heq bluzën time, por shikoni se është e sheshtë nga gjinjtë e mi deri poshtë.  Është pesha më e ulët që kam pasur që nga shkolla!'

Duke folur per figuren e tij te re, ai tha: “Nuk e di nese mund ta shihni nese e heq bluzen time, por shikoni se eshte e sheshte nga gjinjte e mi deri poshte. Ă‹shte pesha me e ulet qe kam pasur qe nga shkolla!’

Pasi kishte deklaruar me pare se mendonte se do te vdiste ne moshen 50-vjecare nese nuk do te ndryshonte dieten e tij, Chris ka arritur te humbase peshen duke hequr dore nga buka dhe pijet alkoolike, duke marre pjese ne detoksifikimin pese-ditor dhe duke hyre ne nje regjim te rrepte fitnesi.

Chris ia atribuon stilin e tij te meparshem te jeteses jo te shendetshme punes ne turne heret ne mengjes per emisionin Breakfast Show te Radio 1, pasi kjo nenkuptonte se ai shpesh hante ushqime te padeshiruara dhe ushqime te lehta gjate punes.

Duke e quajtur kohen e tij ne shfaqje ‘skenen e tij te DJ-se per mengjesin e yndyrshem’, personaliteti i radios me pare thuhej se rralle ushtronte dhe shpesh hante ushqime te shumta ne dite.

Tani duke punuar per Radio X, ylli ka qene ne gjendje te perqendrohet ne te paturit e zakoneve me te mira te te ngrenit dhe te ushtruarit, dhe tani ai e vlereson humbjen e tij ne peshe per te vrapuar dhe hequr dore nga ushqimi i padeshiruar.

I sinqertë: Sipas GoodToKnow Chris hante 2000 kalori në ditë ushqim të pashëndetshëm më parë, por DJ më parë u tha fansave se besonte se numri ishte shumë më i lartë (foto në 2006)

I sinqerte: Sipas GoodToKnow Chris hante 2000 kalori ne dite ushqim te pashendetshem me pare, por DJ me pare u tha fansave se besonte se numri ishte shume me i larte (foto ne 2006)

Sipas GoodToKnow, perpara misionit te tij per humbje peshe, Chris hante rreth 2000 kalori ne dite ushqim te pashendetshem, por DJ u ka thene fansave se besonte se numri ishte shume me i larte.

Duke perdorur faqen e tij ne Facebook ne ate kohe, Chris hodhi poshte: ‘A ke humbur nje zero nga kjo? Nese do te konsumoja vetem 2000 kalori ne dite, do te kisha humbur peshe!

Faqja e internetit e NHS thote se nje burri ka nevoje per rreth 2500 kalori ne dite per te ruajtur peshen e tij. Une i ha vezet ashtu sic jane. Pule me lekure, ka filluar te haje peshk vetem kohet e fundit dhe ka gjelin e detit ne Krishtlindje.’

Ai tani ha te njejten sasi kalorish, por ka nderruar picen e yndyrshme dhe akulloren yndyrore me fruta dhe perime te fresketa, se bashku me drithera si quinoa dhe bollgur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button