Lifestyle

“Channel 10 i luftuar” perplaset me serialet e realitetit “The Challenge” ne nje kohe te mevonshme pas vleresimeve te keqija

“Channel 10 i luftuar” godet serialin e realitetit “The Challenge” ne nje periudhe te mevonshme kohore pas vleresimeve tronditese dhe nje viti deshtimesh

Channel 10 ka perplasur serialin e realitetit The Challenge ne nje orar te mevonshem prej 20:30.

Vjen pasi rrjeti i rraskapitur eshte perballur me nje vit te mjerueshem te shfaqjeve televizive te turpshme qe nuk kane arritur te fitojne audiencen.

Sfida solli vetem 257,000 shikues te metrose kur u shfaq premiere me 14 nentor ne oren kryesore te ores 19:30, dhe qe nga ajo kohe ka vazhduar te humbase fansat.

Channel 10 ka përplasur serialin e realitetit The Challenge në një orar të mëvonshëm prej 20:30.  Në foto: Pritësi i Sfidës Brihony Dawson

Channel 10 ka perplasur serialin e realitetit The Challenge ne nje orar te mevonshem prej 20:30. Ne foto: Pritesi i Sfides Brihony Dawson

Emisioni tani do te transmetohet te henen ne oren 20:30.

Bazuar ne nje format amerikan, The Challenge sheh te famshem te konkurrojne me atletet ne nje seri lojerash eliminimi.

I organizuar nga prezantuesja jo-binare Brihony Dawson, programi ra me 136,000 fansa ne qendrat kryesore te marten.

Hapesira e re kohore fillon javen e ardhshme me nje episod te dyfishte – javen e pare te periudhes se pavleresimit.

Nje episod i dyfishte i perseritur i hitit te realitetit te 10-es Bondi Rescue tani eshte planifikuar per ne oren 19:30.

Sfida solli vetëm 257,000 shikues të metrosë kur u shfaq premierë më 14 nëntor në orën kryesore të orës 19:30, dhe ka vazhduar të humbasë fansat që nga ajo kohë.

Sfida solli vetem 257,000 shikues te metrose kur u shfaq premiere me 14 nentor ne oren kryesore te ores 19:30, dhe ka vazhduar te humbase fansat qe nga ajo kohe.

Ky eshte deshtimi i trete i madh per rrjetin e sulmuar pas shfaqjeve te realitetit “The Real Love Boat” dhe “The Traitors” ne fillim te ketij viti.

Ajo vjen pasi rrjeti ishte brutal i tallur me perzgjedhjen e tij te casting-ut per shfaqjen rraskapitese te lojes.

Por shikuesit iu drejtuan mediave sociale perpara premieres per te egersuar kastin, pasi Channel 10 i shpertheu si ‘Personat e famshem me te perfolur te Australise’.

‘Personat me te perfolur te Australise? Kush jane 95% e ketyre njerezve?’ nje postoi ne Twitter.

Ky është dështimi i tretë i madh për rrjetin e sulmuar pas shfaqjeve të realitetit The Real Love Boat (foto) dhe The Traitors të goditura në fillim të këtij viti

Ky eshte deshtimi i trete i madh per rrjetin e sulmuar pas shfaqjeve te realitetit The Real Love Boat (foto) dhe The Traitors te goditura ne fillim te ketij viti

Kasti i serialit perfshin te refuzuar Bachelor si Konrad Bień-Stephen, Megan Marx dhe Kiki Morris.

Ka qene nje vit i nje viti katastrofik te atyre qe nuk filluan si Channel 10, duke perfshire 10 News First: Breakfast, i cili kohet e fundit vendosi nje rekord te ri per programin me te keq te vleresimit ne historine e TV Australian.

Kenaqesit e dikurshem te turmes The Project, MasterChef dhe The Amazing Race Australia gjithashtu kane rezultuar te dobet per rrjetin.

Anija e dashurisë së vërtetë u mbyt pasi u shfaq premierë në një audiencë të mjerueshme të metrosë prej 215,000

Anija e dashurise se vertete u mbyt pasi u shfaq premiere ne nje audience te mjerueshme te metrose prej 215,000

Deshtimi i Channel 10 per te terhequr shikues per shfaqjet e tij me te perfolura ne menyre te pashmangshme do te coje ne nje renie te vleres se tregut, vecanerisht te ardhurat e tyre nga reklamat, thone te brendshem.

Varka e dashurise se vertete u shfaq premiere per vetem 215,000 shikues te metrose muajin e kaluar.

Bazuar ne serialin e viteve ’70 The Love Boat, shfaqja e takimeve u fundos brenda disa javesh, me nje episod qe joshi vetem 141,000 fansa.

Tradhtarët vazhduan fatkeqësitë e rrjetit.  Duke u shfaqur premierë vetëm dy javë pasi u mbyt The Real Boat, aventura misterioze e jetës reale arriti të tërheqë vetëm 257,000 shikues të metrosë për debutimin e saj.

Tradhtaret vazhduan fatkeqesite e rrjetit. Duke u shfaqur premiere vetem dy jave pasi u mbyt The Real Boat, aventura misterioze e jetes reale arriti te terheqe vetem 257,000 shikues te metrose per debutimin e saj.

Tradhtaret vazhduan fatkeqesite e rrjetit.

Duke u shfaqur premiere vetem dy jave pasi u mbyt The Real Boat, aventura misterioze e jetes reale arriti te terheqe vetem 257,000 shikues te metrose per debutimin e saj.

Shikuesit i gjeten ‘tradhtaret’ te veshur me rroba dhe maska ​​me kapuc te papelqyeshem per te pare ne darke: ‘Çfare eshte ky kult sh*t? Kam frike”, shkroi nje person ne Twitter.

Shikuesit talleshin me versionin austriak të The Traitors në internet duke e quajtur reality show: 'kult sh*t'

Shikuesit talleshin me versionin austriak te The Traitors ne internet duke e quajtur reality show: ‘kult sh*t’

Reklamim

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button