Lifestyle

ALISON BOSHOFF: Margot Robbie luan rolin e aktores qe merr kokaine edhe e do orgji ne filmin e ri te eger Babylon

ALISON BOSHOFF: A eshte ky udhetimi me i eger i Margot Robbie? Ylli luan rolin e aktores qe merr kokaine dhe orgji ne filmin e ri trondites Babylon

Pergatitni veten per sjellje te keqe ne ekran ne Babiloni, nje epike 188-minuteshe nga regjisori i La La Land, Damien Chazelle.

Disa miq qe e kane pare nuk jane adhurues te komedise se periudhes, e cila tregon historine e Hollivudit teksa filmat kalojne nga filmat pa ze ne filmat e folur.

Margot Robbie luan aktoren Nellie La Roy – e bazuar lirshem ne femijen e eger Clara Bow (aka ‘The It Girl’) – dhe Brad Pitt eshte aktori dhe regjisori Jack Conrad.

ALISON BOSHOFF: A është ky udhëtimi më i egër i Margot Robbie?  Ylli luan rolin e aktores që merr kokainë dhe orgji në filmin e ri tronditës Babylon (foto në 2020)

ALISON BOSHOFF: A eshte ky udhetimi me i eger i Margot Robbie? Ylli luan rolin e aktores qe merr kokaine dhe orgji ne filmin e ri trondites Babylon (foto ne 2020)

Ështe krejtesisht e larte, me Robbie qe lufton nje gjarper zile dhe predhe te vjella (fatmiresisht jo ne te njejten kohe).

Filmi fillon me nje elefant qe bindet ne nje koder… ai kerkohet ne nje feste ne shtepi.

Nelli merr aq shume kokaine saqe rrezohet, mes nje skene orgjie ku nje pule e pasur me droge ndiqet neper shtepi.

Aktorja Jean Smart (nga Hacks) luan nje kolumniste thashetheme, e cila eshte gjithashtu e pranishme ne feste.

E emocionuese: Margot Robbie luan aktoren Nellie La Roy - bazuar në fëmijën e egër Clara Bow (aka 'The It Girl') - dhe Brad Pitt është aktor dhe regjisor Jack Conrad në Babiloni

E emocionuese: Margot Robbie luan aktoren Nellie La Roy – bazuar ne femijen e eger Clara Bow (aka ‘The It Girl’) – dhe Brad Pitt eshte aktor dhe regjisor Jack Conrad ne Babiloni

Ajo tha: ‘Ajo gjurmim i pare … me pulen e pasur me kokaine … vazhdoi pergjithmone, me rreth 37 gjera te cmendura qe ndodhin, si njerezit qe gerhitnin koka nga trupat e zhveshur. Me kujtohet se mendoja: ‘Faleminderit Zotit ne kemi disa shtesa vertet te pafrenuara ne Los Anxhelos.’

Ajo beri shaka duke i thene vetes: “Thjesht mos shiko poshte dhe mos u mbeshtet”.

Robbie, ne Londer kete jave per te promovuar filmin, tha se nuk mendonte se ishte dicka si Nellie – e cila arrin fame, por perfundon e mbingarkuar nga borxhet e lojerave te fatit dhe droga – “por atehere kam miq qe e kane pare filmin dhe ata thone: “Ky je plotesisht ti!”

Kur u pyet nese berja e filmit e beri ate nostalgjike per Hollywood-in e vjeter, ajo tha: “Une mendoj se tani ka shume me pak droge”. Bashke-ylli Pitt tingelloi: ‘Mjerisht, e vertete’.

Regjisori Chazelle tha: “Kah fundi i viteve 1920 kishte nje lloj skuqjeje te vetevrasjeve, vdekjeve, mbidozave te droges dhe une gjeta se perkonte me kalimin nga heshtja ne tingull. Fillova te shikoja llojin e te jetuarit ekstrem – pasionin, ambicien dhe pamaturine e te gjitha vijave – qe karakterizonte Hollywood-in ne ate kohe, dhe me beri te shkoje truri.’

Filmi do te shfaqet ne Amerike me 23 dhjetor dhe ne Britani te Madhe ne janar.

Së shpejti: Filmi do të dalë në Amerikë më 23 dhjetor dhe në Britani të Madhe në janar

Se shpejti: Filmi do te dale ne Amerike me 23 dhjetor dhe ne Britani te Madhe ne janar

Reklamim

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button