Lifestyle

ALISON BOSHOFF: Helen George do te luaje Anna Leonowens ne turneun ne Mbreterine e Bashkuar te The King And I

ALISON BOSHOFF: Helen George hyn ne pompat e baletit te Deborah Kerr ndersa ajo pergatitet per te luajtur Anna Leonowens ne turneun e King And I ne Mbreterine e Bashkuar

Helen George po futet ne pompat e baletit te Deborah Kerr per te luajtur Anna Leonowens ne nje turne ne Mbreterine e Bashkuar te muzikalit te dashur te Rodgers & Hammerstein The King And I, i cili permban klasike si Getting To Know You dhe Hello Young Lovers.

Zonja George, e cila fitoi fame si Trixie Franklin magjepsese ne filmin Call The Midwife, do te luaje rolin e mesuesit britanik te shkolles qe punesohet nga Mbreti i Siamit per te edukuar grate dhe femijet e tij te shumte.

Kerr mori rolin e famshem ne nje version te ekranit te madh perballe Yul Brynner ne vitin 1956. Ne vitin 2018, nje prodhim i muzikalit te drejtuar nga fituesi i cmimit Tony Bartlett Sher shijoi nje sezon te shitur ne Palladium te Londres.

E talentuar: Helen George (në foto) po futet në pompat e baletit të Deborah Kerr për të luajtur Anna Leonowens në një turne në Mbretërinë e Bashkuar të muzikalit të dashur të Rodgers & Hammerstein, The King And I

E talentuar: Helen George (ne foto) po futet ne pompat e baletit te Deborah Kerr per te luajtur Anna Leonowens ne nje turne ne Mbreterine e Bashkuar te muzikalit te dashur te Rodgers & Hammerstein, The King And I

Versioni i turneut, me George si Anna, do te vizitoje Dartford, Cardiff, Birmingham dhe vende te tjera.

Ajo tha: “Teatri eshte dashuria ime e pare dhe jam shume e emocionuar qe po kthehem ne skene per kete produksion te bukur, madheshtor te “Mbreti dhe une”.

Pas raportimeve se fansat e Call The Midwife do t’u japin nje lamtumire te trishtuar dy personazheve te dashur ne specialen e ardhshme te Krishtlindjes, ndersa ata do te kthehen ne Shtepine e Nenes.

Ne episodin festiv, shikuesit do te mesojne se motra Hilda (Fenella Woolgar) tashme eshte larguar nga Poplar, me motren Frances (Ella Bruccoleri) qe do t’i bashkohet pasi ra nga bicikleta ne debore gjate nje urgjence lindjeje.

Sipas PasqyraDeri ne fund te episodit, shikuesit do t’i thone lamtumire Frances-it pasi ajo eshte derguar per t’u rikuperuar nga lendimi i saj, megjithese burimet thone se dera eshte lene e hapur qe te dy personazhet te kthehen.

Nje burim i brendshem tha: ‘Ella dhe Fenella po bejne gjera te tjera tani – por kjo nuk do te thote se ata nuk do te kthehen me ne nje moment. Ata te dy do te mungojne.’

Aktorja Jenny Agutter, e cila luan Motra Julienne, shtoi: “Dera eshte gjithmone e hapur”.

E vecanta festive e ketij viti do te shohe edhe rikthimin e Trixie Franklin, pasi aktorja Helen George u shkrua nga seria e fundit pas lindjes se femijes se saj te dyte.

Pas vitesh pasi ishte e pafat ne dashuri, Trixie duket se me ne fund e ka gjetur zotin Right ne Matthew Aylward, dhe cifti me ne fund do te fejohet gjate Krishtlindjeve perpara dasmes se tyre, e cila do te transmetohet ne serine e ardhshme.

Call The Midwife Christmas Speciale e ketij viti do te fokusohet ne pasojat e skandalit te Thalidomide, me Susan Mullucks qe lufton te perfshihet nga femijet e tjere, ndersa babai i saj ka kaluar ne alkoolizem.

Episodi i zgjatur gjithashtu sheh nje grua shtatzene te braktisur duke u hedhur ne rruge ndersa ajo shkon ne lindje.

Por Poplar do te vazhdoje te jete plot me brohoritje festive pasi Fred Buckle organizon nje konkurs talentesh te quajtur Poplartunity Knocks.

E emocionuar: Ajo tha: 'Teatri është dashuria ime e parë dhe jam shumë e emocionuar që po kthehem në skenë për këtë produksion të bukur, madhështor të The King And I (foto në nëntor 2022)

E emocionuar: Ajo tha: ‘Teatri eshte dashuria ime e pare dhe jam shume e emocionuar qe po kthehem ne skene per kete produksion te bukur, madheshtor te The King And I (foto ne nentor 2022)

Reklamim

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button