Lifestyle

Tifozet kritikojne ARIA ‘patetike’ per nderimin ‘e dobet’ te Olivia Newton-John

Fansat kane kritikuar nje homazh per Olivia Newton-John pasi Natalie Imbruglia udhehoqi nje perzierje te hiteve me te medha te kengetares se ndjere per te mbyllur ARIA Awards 2022 te enjten.

Nata me e madhe ne muziken australiane perfundoi me nje performance te Hopelessly Devoted to You, You’re The One That I Want dhe Xanadu.

U bashkuan me krijuesin e hiteve Torn, disa nga talentet me te mire te Australise, duke perfshire Kye, Peking Duk dhe Tones & I – por fansat mbeten me pak se te impresionuar me perpjekjet ‘te caluara’.

Fansat kanë kritikuar një homazhe për Olivia Newton-John pasi Natalie Imbruglia (në foto) udhëhoqi një përzierje të hiteve më të mëdha të këngëtares së ndjerë për të mbyllur ARIA Awards 2022 të enjten.

Fansat kane kritikuar nje homazhe per Olivia Newton-John pasi Natalie Imbruglia (ne foto) udhehoqi nje perzierje te hiteve me te medha te kengetares se ndjere per te mbyllur ARIA Awards 2022 te enjten.

Legjenda australiane vdiq ne moshen 73-vjecare ne fillim te ketij viti pas nje beteje te gjate me kancerin e gjirit.

Ne vitin 2002, Olivia u fut ne Sallen e Fames ARIA dhe u nominua per tre nga cmimet gjate gjithe karrieres se saj. Ajo mori ne shtepi gongun tashme te nderprere per albumin me te shitur ne 1999.

Per shkak te vleresimeve te saj mbreselenese, shume besuan se haraci nuk ishte i mjaftueshem.

Nata më e madhe në muzikën australiane përfundoi me një performancë të Hopelessly Devoted to You, You're The One That I Want dhe Xanadu.  Në foto: Tones dhe unë

Nata me e madhe ne muziken australiane perfundoi me nje performance te Hopelessly Devoted to You, You’re The One That I Want dhe Xanadu. Ne foto: Tones dhe une

“Olivia Newton John meritonte më mirë se kjo”, shkroi një fans në Twitter.  Në foto: Kye dhe Peking Duk

“Olivia Newton John meritonte me mire se kjo”, shkroi nje fans ne Twitter. Ne foto: Kye dhe Peking Duk

“Olivia Newton John meritonte me mire se kjo”, shkroi nje fans ne Twitter.

“Çfare aksidenti treni i nje shfaqjeje, ata duhet t’i kishin kerkuar mesuesit te muzikes nga Gjiri i Apollo ta bashkonte #arias”, tha nje tjeter.

‘Çfare f- ishte ajo! Olivia meritonte me mire se ajo sh-”, komentoi njeri.

“Oh Olivia, më vjen shumë keq”, shkroi një fans

“Oh Olivia, me vjen shume keq”, shkroi nje fans

“Kjo eshte me e mira qe mund te benin per ONJ?” E turpshme!’ shkroi nje tjeter.

“Ky eshte nderimi me i keq per ONJ,” shtoi nje tjeter, dhe Tweet-et thjesht vazhduan te vinin.

“Lol zot i plotfuqishem, cfare fatkeqesie”, tha nje tjeter.

Megjithate, disa tifoze ishin te kenaqur me perzierjen.

“Ky ishte nje nderim i mrekullueshem per nje ikone australiane Olivia Newton-John,” tha nje.

Megjithatë, disa tifozë ishin të kënaqur me përzierjen.

Megjithate, disa tifoze ishin te kenaqur me perzierjen. “Ishte nje nderim i mrekullueshem per nje ikone australiane Olivia Newton-John,” tha nje.

“Ne jemi te gjithe te perkushtuar pa shprese per ju #olivianewtonjohn (dhe sa i mire eshte Tones & I)”, tha nje tjeter.

‘Bere bukur. I kenaqur qe gjithcka ishte per gezimin”, tha nje tjeter.

Me heret gjate shfaqjes, vajza e Olivia-s, Chloe Lattanzi, u shkaterrua teksa i beri nje nderim mamase se saj te ndjere.

Duke folur ne ekran ne Pavilion Hordern ne Sydney, kengetarja, 36 vjece, falenderoi organizatoret e ceremonise per organizimin e nje homazh per nenen e saj yllin e popit.

Chloe Lattanzi (në foto) u shkatërrua teksa i bëri një nderim të rëndë nënës së saj të ndjerë Olivia Newton-John në mbrëmjen e së enjtes ARIA Awards 2022

Chloe Lattanzi (ne foto) u shkaterrua teksa i beri nje nderim te rende nenes se saj te ndjere Olivia Newton-John ne mbremjen e se enjtes ARIA Awards 2022

‘Faleminderit shume qe i bete kete nderim te bukur nenes sime. Ajo ishte shume mirenjohese dhe kaq e prekur nga e gjithe mbeshtetja qe mori nga Australia gjate betejes se saj me kancerin”, filloi ajo.

Ne kete pike, Chloe u mbyt dhe shtypi nje dore ne zemren e saj perpara se te vazhdonte.

Me falni. Thjesht doja t’ju them shume faleminderit qe e kujtuat kaq bukur dhe ju kerkoj qe te vazhdoni ta kujtoni nenen time dhe ta nderoni ate duke mbeshtetur Qendren e Shendetit dhe Kerkimit te Kancerit Olivia Newton-John ne menyre qe endrra e mamase sime te realizohet. Nje bote pa kancer.’

'Faleminderit shumë që i bëtë këtë nderim të bukur nënës sime.  Ajo ishte shumë mirënjohëse dhe kaq e prekur nga e gjithë mbështetja që mori nga Australia gjatë betejës së saj me kancerin”, filloi ajo.  Në këtë pikë, Chloe u mbyt dhe shtypi një dorë në zemrën e saj përpara se të vazhdonte

‘Faleminderit shume qe i bete kete nderim te bukur nenes sime. Ajo ishte shume mirenjohese dhe kaq e prekur nga e gjithe mbeshtetja qe mori nga Australia gjate betejes se saj me kancerin”, filloi ajo. Ne kete pike, Chloe u mbyt dhe shtypi nje dore ne zemren e saj perpara se te vazhdonte

‘Ju lutem shijoni boten pa kancer. Ju lutem shijojeni naten, jetoni, argetohuni, shijoni haracin dhe shijoni jeten si mamaja ime. Faleminderit shume”, perfundoi ajo.

Olivia vdiq paqesisht ne shtepine e saj ne Kalifornine Jugore ne mengjesin e 8 gushtit, e rrethuar nga familja dhe miqte.

Ajo erdhi pas nje beteje te guximshme dhe jashtezakonisht publike prej dekadash me kancerin, ne te cilen ajo u diagnostikua tre here ne 1992, 2013 dhe, per nje here te fundit, ne 2017.

Bashkeshorti i saj John Easterling zbuloi se, ne ditet e saj te fundit, ajo donte qe te gjithe Australianet qe vuanin nga kanceri te kishin akses ne ilace alternative.

Olivia (majtas) vdiq paqësisht në shtëpinë e saj në Kaliforninë Jugore në mëngjesin e 8 gushtit, e rrethuar nga familja dhe miqtë.  Ajo erdhi pas një beteje të guximshme dhe jashtëzakonisht publike prej dekadash me kancerin, në të cilën ajo u diagnostikua tre herë në 1992, 2013 dhe, për një herë të fundit, në 2017.

Olivia (majtas) vdiq paqesisht ne shtepine e saj ne Kalifornine Jugore ne mengjesin e 8 gushtit, e rrethuar nga familja dhe miqte. Ajo erdhi pas nje beteje te guximshme dhe jashtezakonisht publike prej dekadash me kancerin, ne te cilen ajo u diagnostikua tre here ne 1992, 2013 dhe, per nje here te fundit, ne 2017.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button