Sport

Vdes papritur nje nga personat me te rendesishem te Kupes se Botes ‣

Nga Katari i Lindjes se Mesme ka ardur nje lajm i hidhur. Ka vdekur drejtori teknik i ITV Sport, Roger Pearce.

Ai ishte nje nder personat kyq si organizator i Kupes se Botes qe po mbahet ne Katar.

Pierce vdiq ne moshen 65-vjecare vetem 24 ore pas fillimit te Kupes se Botes.

Ai punoi per ITV per 43 vjet dhe mbuloi nje numer te madh ngjarjesh te medha boterore, nder te cilat dallohen tete pamje planetare. Ky lajm tragjik u raportua nga Mark Pugach i ITV.

“Ne kemi nje lajm shume te hidhur per ju nga Katari. Drejtori yne teknik Roger Pearce, i cili ishte ketu per Kupen e tij te tete Boterore, fatkeqesisht ka nderruar jete. Roger ishte nje figure shume e respektuar ne industrine e televizionit sportiv”, shkruhet ne njoftim./FrontOnline

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button