Aktuale

Termet ne afersi te Stambollit me magnitude 5.9 ‣

Ne oret e mengjesit ne Turqi, ka ndodhur nje termet me epiqender ne nje qytet afer Duzce.

Termeti u ndegjua ne qytetet si ne : Stamboll,Ankara,Bursa..

Ekipet turke kane dalur ne teren menjeher pas termetit,ministri i Brendshem Suleyam Soyle tha se deri me tani nuk ka te vdekur dhe se ekipet jane ne teren dhe po kontrrollohen te gjitha vendet e prekura.

Shumica e popullates gjinden jashta shtepive te tyre per momentin./Neutral

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button