Sport

Tragjedi- Futbollisti i jep fund jetes pasi klubi ia nderpreu kontraten ‣

Nje tragjedi e rende ka tronditur futbollin argjentinas.

Samuel Rebollo, lojtari i te rinjve te Aldosivit, i ka dhene fund jetes pak dite me pare. 20-vjecari stervitej ne divizionin e katert qe nga fillimi i vitit 2022 dhe enderronte te kalonte ne kategorine kryesore. Ai priste te nenshkruante kontraten e tij profesionale, por klubi e shkarkoi ate.about:blank

Ështe rasti i dyte vetevrasjes ne pak me shume se dy vjet ne kompanine Mar del Plata., ku ne gusht 2020 Leandro Latorre, 18 vjec, i dha fund jetes per te njejten arsye. Gjithashtu ka pasur nje rast te ngjashem muajin e kaluar, ku Rodrigo Rodriguez, nje lojtar i te rinjve te Gimnasiam, u shpetua nga anetaret e familjes, te cilet shmangen tragjedine.

I riu u shtrua ne spital per disa dite e me pas u sherua.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button