Sport

Zvicra me tre shqiptare ne Boteror ‣

Selektori i Zvicres, Murat Yakin e ka publikuar sot listen e futbollisteve te ftuar per Kupen e Botes.

Ne mesin e 26 futbollisteve te ftuar i shohim edhe emrat e tre shqiptareve: te zakonshmit Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka dhe Ardon Jashari, ndersa s’kishte vend per Andi Zeqirin.

Helvetiket gjenden ne grupin G te Boterorit se bashku me Brazilin, Kamerunin dhe Serbine.

Xhaka me shoke do ta nisin eksperiencen ne “Katar 2022” me ndeshjen ndaj Kamerunit, me 24 nentor, kurse duelin special me Serbine do ta zhvillojne me 2 dhjetor, e paraprakisht me Brazilin, me 28 nentor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button