Aktuale

Ai vuajti nga… ‣

Nje deshmi e rende vjen pas ngjarjes tragjike dy dite me pare ne Bronx te Nju Jorkut ku humben jeten 35-vjecari shqiptar Florind Belliu dhe bashkeshortja e tij 28-vjecare Ornela Belliu, duke lene pas dy femije te mitur.

Ngjarja ka qene mister edhe per hetuesit, te cilet po hetonin si per vetevrasjen, ashtu edhe per pistat e vrasjes. Kjo pasi nje burre dhe nje grua kane rene nga kati i 6-te i pallatit ku banonin. Por sot motra e 28-vjecarit, bashkeshortja e aktorit Belliu, e akuzon kete te fundit se ka vrare ate dhe femijen qe do te lindte pas pak muajsh.

Ajo thote se Florindi vuante nga crregullime mendore dhe ishte shtruar ne nje klinike psikiatrike ne Nju Jork.

“Ështe shume e veshtire per mua te flas ne kete moment, pasi une, motra e Orneles dhe e gjithe familja jone jemi jashtezakonisht te pikelluar nga humbja e parakohshme e motres sone te dashur, por nuk mund te rri pa shkruar dy fjale per motren time, per engjellin tone. , qe e donte shume jeten, qe rrezatonte miresi dhe e donte i gjithe komuniteti i zones ku jetonte ne Nju Jork.

Me keqardhje konstatoj se te gjitha portalet jane mbushur me fjale trishtuese per humbjen e jetes se Florind Bellit, personit qe vrau jo vetem motren tone, por edhe femijen qe do te lindte pas pak muajsh dhe asnje fjale. me keqardhje eshte shkruar per motren tone, e cila punonte dhe rriti dy femije te mitur thuajse e vetme, pasi ajo qe i mori jeten ne menyren me makabre, vuante prej kohesh, vitesh nga crregullimet mendore, na e kishte veshtiresuar jeten. motra, por Ornela ishte aq e mire dhe e dhimbshme sa shkonte ta vizitonte cdo dite ne kliniken psikiatrike ku ishte i izoluar qe do t’i merrte jeten ne menyren me kriminale… i dergoi ushqimin ashtu si deshi Flori, ne menyre qe Punonjesit e klinikes e kishin pagezuar Ornelen ‘engjell’, pasi ishte e vetmja qe shkonte cdo dite ne klinike… Mjeket e klinikes ne Nju Jork e kishin paralajmeruar Ornelen se burri i saj kishte ende probleme…”, shkruan 28. -motra e vogelushit nder te tjera.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button